LOGO

BİZ

YASİN KALENDER - ESİN SÖZER KALENDER

Karaköy’ün en önemli yapılarından biri olan Fransız Geçidi’nde yer alan Ops Passage, 2012 yılında Karaköy’de açılan ve İstanbul’un başarılı kafelerinden biri olan Ops Café Karaköy mekanının İşletmecisi ve Sahibi Yasin Kalender ve Y.İç Mimar Esin Sözer Kalender çifti tarafından yaratıldı.

Çeşitli dünya mutfağı örneklerinden oluşan menüsü, Ops Passage’ın başarılı, genç ve dinamik mutfak ekibiyle hayat buluyor; ızgara deniz levreği, 12 saat ağır ateşte pişirilmiş dana kaburga, taze otlu tagliatelle gibi yemeklerin yanısıra bonfile tataki, somon ceviche, çıtır hamsi, mantarlı mini pizza, mücver gibi atıştırmalıklar, rocoto biberli çikolatalı fondan gibi tatlar hem öğle, hem de akşam yemeğinde deneyimlenebilir.

Farklı yerli ve yabancı şaraplardan oluşan şarap menüsü, ve Ops Passage’ın yaratıcı miksologlarının hazırladığı farklı bitters, alkoller ve taze meyvelerden yapılan zarif kokteyller bu leziz menüye eşlik etmekte.

Ops Passage, mekan tasarımı Arketipo Design İç Mimarlık ortaklarından Esin Sözer Kalender’e ait.

Restoran hafta içi 12:00 ile 00:00, hafta sonu 12:00 ile 02:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Pazartesi günleri kapalıdır.